Zámecká Dyje na kajaku

20.5.2017 jsme se vydali na Zámeckou Dyji v úseku Bulhary-Lednice. Vypůjčili jsme si nafukovací kajaky Gumotex Seawave a Gumotex Solar 410c.

Jeli jsme 2 hodiny vlakem do Břeclavi a z Břeclavi půl hodiny autobusem do Bulhar-školka. Od školky to je necelý kilometr k místu startu.

Došli jsme na místo a tam již pan Děd chystal spoustu lodí. Naše dvě se lišily, protože to byly kajaky. Ty ostatní byly kanoe. Parta ajznbonů z Břeclavi. Na řece je fajn, když je více lidí ale zase u Zámecké Dyje to znamená, že všichni ptáci uletí dříve než je stihnete vidět. Tak když jsem mohl, jel jsem vepředu a tak jsem viděl ledňáčka a kormorána a párek kačen.

Do řeky byly napadané různě kmeny stromů ale daly se objet. Jen na jednom místě se muselo přetáhnout loď přes kmen. Zvládly jsme to aniž bychom spadli do vody. Před mostem v Lednici byl kmen spadlý tak, že se muselo přenášet po břehu ale, protože bylo chladno, rozhodli jsme se řeku již zde ukončit. Naše ruce nejsou uvyklé pádlování a tak platí zásada skončit v nejlepším.

Zavolali jsme panu Dědovi a tu půl hoďku než dojel jsme se stihli převlíct do suchého a umýt lodě abychom je vraceli čisté. Po vrácení lodí jsme si zašli na oběd do restaurace a pak na zámek na prohlídku 1.okruhu. V zámku jsou nádherně vyřezávané kazety na stropě a točité schodiště vyřezané ze dřeva jednoho stromu. A kromě panstva tam bydleli i trpaslíci, kteří měli menší dvířka, kterýma přikládali do pece z chodby aby nerušili panstvo.

Než nám jel autobus, tak jsme se ještě prošli městem a při hledání obchodu ve kterém bychom si koupili svačinu na cestu zpátky, jsme narazili na sýrárnu, kde jsem ochutnal místní výrobky. Z toho co mi chutnalo nejvíce jsem koupil bílou plísní potaženou klobásku a starý uleželý kozí sýr. Chuťová bomba :-)

No pak autobusem za dvacet minut do Břeclavi a dvě hodiny vlakem domů a výlet na Zámeckou Dyji skončil. Určitě do svých příštích plánů zahrneme i nějakou řeku.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.