Z Valšova do Bohumína

Na poslední srpnový víkend hlásil Aladin opět teplé počasí. A tak jsem vymyslel výlet. Vlakem do Valšova i s kolama a pak okolo Slezské Harty. Pak uhnem do Jakartovic či do Svobodných Heřmanic na šifráky. A pak se spustíme k Opavici a okolo ní pojedem dom.

V pátek po šichtě mě holky vyzvedly v práci a přesunuli jsme se na vlakové nádraží Ostrava hl.n. odkud nám jel rychlík směr Olomouc ale přes Krnov.

Naložili jsme kola do vlaku a protože tam chyběly háky, tak jsem nějak naskládal kola do uličky. Paní průvodčíí sice brblala, že tama potřebujou chodit lidi na záchod, ale nakonec měli spolucestující rozum a chodili na druhou stranu vagonu. Ve Valšově jsme ještě doplnili vodu u pana výpravčího a vyrazili na Slezskou Hartu. Přespali jsme v lese a ráno pokračovali okolo Harty.

V sobotu jsme pokoukali na lávový proud u Meziny a ještě na nějaké další důkazy nedávné sopečné činnosti u Razové. V Leskovci jsme pojedli a pak se šli koupat. Byl horký den a na Slezské Hartě zrovna byly závody dračích lodí. Takže sračkoidní muzika a davy čumilů.

Ale voda byla osvěžující a moc krásně čistá.

Večer jsme se přesunuli do Jakartovic a vybral jsem sice delší ale méně strmou cestu k lomům. Zato nám byly odměnou hromady ostružin. Oproti minulému týdnu byla noc úplně vklidu.

V neděli jsme sjeli k Opavici a okolo řeky jsme dorazili až do Benešova , kde jsme pokračovali po silnici do Kozmic. Na začátku Kozmic jsme uhnuli na trasu k Juliánce, (to je studánka) a pak přes Vřesinu a Hať domů.

Na kilometry to bylo nějakých 114 km a byl to moc krásný cyklovandr.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.