Z Budišova do Olomouce koloběhem

17.8.2017 Koloběhem z Budišova nad Budišovkou do Olomouce

Z Budišova do Olomouce koloběhem

Po doporučení kolegy z Olomouce na údolí Bystřice jsem začal plánovat. Ideálně se mi začalo jevit spojení vlak s koloběžkou a při pohledu do mapy mě napadlo zadat cestu do plánovače z Budišova nad Budišovkou. Výsledný relief trasy mě zaujal. Pouhých 8 km do kopce a krásných 40 km z kopce. Pro koloběh ideální poměr.

Do Budišova jsme se dopravili vlakem s přestupem v Suchdole nad Odrou. Cesta z Budišova vede do mírného kopce, který se snad až na poslední dva kilometry dá snadno vydupat rychlostí 9 km/h a to bez velké námahy. Vše po asfaltu po silnici. Při tlačení koloběhny doporučuji přejít do protisměru jak se na správného pěšce sluší, jelikož zde jezdí kamiony se dřevem a je lepší je vidět před sebou, než slyšet za prdelí.

Ve Staré Libavé jsme narazili na uzávěru kvůlivá novému asfaltu a tak jsme uhli z cesty 6144 na rozbitou polní cestu u statku. Cesta je sice kratší ale spíše na tlačení než na jízdu. Po návratu na asfalt pokračujeme 6149 do Domašova nad Bystřicí. Zde jedeme zpočátku po modré turistické značce ale na prvním místě, kde modrá odbočuje doleva k řece, my pokračujeme po lesní cestě zkratkou až k cyklotrase 6108. Ta nás pak už vede okolo řeky Bystřice. Úsek až do Hrubé vody je lesní kamenitá cesta. Moc krásné i když pomalé. Plynule přecházíme z koloběhu do chůze a opačně.

  V Hrubé vodě začíná asfalt. Je tam i hotel se spoustou atrakcí a my si v hospodě dali malou svačinku.

Pak už krásné svezení samospádem s občasným koloběháním až do Olomouce. V Olomouci jsem si koupil rezervace na vlak domů a protože nám zbývalo dost času, usedli jsme do hospody, odpočívali, jedli pizu, pili kofolu a pozorovali lidi.

Ve vlaku jsme zjistili, že sice máme rezervace na kola ale ve vagoně není na ně místo. Paní průvodčí potřebovala vyřešit kočárky a tak nás nasměrovala do vedlejšího vozu. Zkusili jsme s koloběžkama dojít skrz velkoprostorový oddíl a hle ono to šlo. Kolobky jsem zavěsil, našli jsme si místa k sezení. My spokojení, průvodčí spokojená, máminy s kočárky spokojené, prostě ideální svět :-)

Uložit

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.