Z Bohumína do Jakartovic a zpět

Předposlední víkend prázdnin. Předpověď je stále dobrá, suché a horké léto. A tak mě napadla dvoudenka do Jakartovic a zpět.

Vyrazili jsme v sobotu ráno a stejně jako u výletu do Svobodných Heřmanic jsme použili cyklotrasu 55 do Opavy. Teda ale až od Kravař. Do Kravař jezdíme přes Vřesinu a protože na Hlučínsko jezdíme na výlety „okolo komína“, tak je to lepší než přes Děhylov.

Z Opavy jsme jeli směr na Jakartovice a v Jakartovicích jsme plánovali v restauraci oběd. Říkal jsem si, že je víkend a prázdniny a, že tam určo budou vařit. Ale byla tam svatba. Tak jsme jen od hodných lidí vyprosili pitnou vodu a vydali se nahoru na šifráky.

Zatímco ve Svobodných Heřmanicích je jeden veliký zatopený lom, známý díky zimním ponorům potápěčů pod led, tak v Jakartovicích je těch šifráků víc a je tam spousta odvalů porostlých mechem a vůbec je to tam takové krásné. I když už je tam hodně chatiček a tam kde kdysi stály trampské osadní totemy jsou teď chaty a pozemky obehnané ploty a střežené velikými psy. Ale furt ještě se tam nikdo do nikoho moc nesere a je tam furt hezky a klid.

Teda pokud zrovna ve dvou chatách není mejdan na oslavu něčích narozek a do toho svatba v údolí. Ta svatba v údolí byla nakonec nejhlasitější a trvala nejdýl. Zase ale pouštěli pěkné písničky. Jenže skončili až nad ránem. Tak to byla trošku kaňka na pěkném výletě. :-)

V neděli ráno jsme nakonec pobyli až do oběda na lomech a když jsme se spustili do dědiny a projížděli okolo penzionu, tak jsme tam rovnou zašli na oběd a nakonec jsme se dom dostali až okolo půl osmé večer. Ale tma ještě nebylo a když jsou ty prázdniny tak o nic nejde :-)

Ujeto asi 150 km za celý víkend

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.