Velikonoční cyklovandr 2019

 Velikonoce 2019 díky Velkému pátku, který vyšel na pátek a Velikonočnímu pondělí, které letos opět padlo na pondělí jsme získali čtyři dni volna v kuse bez nutnosti brát si dovolenou. Protože se mi celou zimu stýská po cyklovandru a spaní v hamace jedeme opět na lehokole s hamakama na vandr. :-)

 V pátek ráno jsme vypadli směrem na Hradec nad Moravicí a utábořili jsme se v lese nad Hradcem na noc. Je velmi sucho a tak jen v odpočívce pro turisty bumbum polívka uvařená na plynu. Plynovou bombu sem plnil z velké flašky, tak sem byl zvědav jak to bude hořet. Zpočátku to sice blafalo ale pak se to umoudřilo a vařilo to normálně.

V sobotu jsme jeli údolím Moravice do Vítkova Podhradí na pozdní oběd a pak jsme se vydali úvozem směrem na Těchanovice. Díky broukovi jsou stromy vytěžené a je kumšt najít slušné stromy k zavěšení ale když se chce tak to jde.

V neděli jsme si začali zpívat písničku Mi Ha Iš (kdo je ten muž) Je to zhudebněný úryvek z žalmu 38 verše 13–15. Musel jsem ten konec trochu přetextovat protože mi to tam moc nevycházelo ale nakonec jsem s výsledkem spokojený. Dali jsme dohromady jen českou část písně, protože hebrejsky se ji naučíme až doma. Na kole jsme jeli směrem na Budišov nad Budišovkou a z Budišova po lesácké cestě směrem na Dvorce a pak směrem na Rudno a na pozdní obídek do Nové Pláně. Tam jsem utrh lanko od přehazovačky, takže jsem musel nastavit zadek jen na jednu placku a zbytek cesty řadit jenom vepředu. Max rychlost 16 km /h.

Takže jsme si kousek od Slezské Harty našli tři stromy k zavěšení v závětří. Les je buď vytěžený, nebo na stojáka mrtvý díky broukovi a Nedávná vichřice vyvrátila spoustu zelených stromů z kořenů. Myslím, že smrkové lesy jak si je pamatujeme nadost dlouho skončily a příští lesy budou spíše krátkověké náletovky na palivo anebo dlohověké listnáče ale smrkových monokultur už více nebude.

V pondělí jsme se spustili do Krnova a po 55 jsme fičeli k domovu. Teda fičeli :-), Fičel dost silný protivítr takže jsme šlapali i když jsme jeli z kopce. V pondělí jsme ujeli 105 km proti větru a projeli jsme novou cyklostezku z Kravař do Dolního Benešova.

Píseň Mi ha Iš

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.