Paříž

Ve dnech 11.- 15.3.2017 jsme si s dětma udělali výlet do Paříže.

Začalo to nevinně. Na mých narozeninách se nejmladší dcera chtěla domluvit se svou starší ségrou na jarní prázdniny. Jenže starší dcera řekla, že v tom termínu už mají koupené letenky do Paříže, jelikož chce využít toho, že ji ještě není 26 a tak má zatím stále volné vstupy do muzeí. A tak na mne mladší dcerka udělal psí oči, že jako chce do té Paříže taky. Vzpomněl jsem si, že jsem do Paříže vždycky chtěl jet i s mou paní a tak jsem navrhnul, že bychom tam teda jako jeli ssebou. No a nejstarší syn řekl, že by to mohla být fajn akce a tak i se svou přítelkyní jsme dali dohromady celkem 7 člennou výpravu. Sice jeho přítelkyně zkoušela rozšířit výpravu o své rodiče, ale to bylo hned v zárodku utnuto její maminkou slovy:„Nech ti tam už nič nenalievajú.“ :-) Celou rozpravu ukončil zeťák s tím, že když nás bude víc tak se můžem dostat na zajímvaou cenu s ubytováním a tak se stal vedoucím zájezdu.

Objednali jsme letenky, zeť domluvil ubytko za slušnou cenu a nastalo období těšení se a chystání na cestu. Moje paní ušila tašky v rozměru vyhovujícím rozměrům palubního zavazadla. A pak nastal den odjezdu a my vyrazili na cesty. Připadal jsem si jak Harry Potter, když jel na svoje první mezinárodní mistrovství.

Po příletu do Paříže jsme blonckali po městě, jelikož jsme měli ubytko až na večer. Ale pak jsme se konečně dočkali a nastěhovali jsme se do dvoupokojového bytu pro 5 lidí. V nouzi psali, že i pro sedum ale ten gauč to bylo Záhořovo lože. Ale jinak spokojenost. Sprcha, WC, vybavena kuchyň. Aji televizu jsme tam měli i když na to jsme se nekoukali, protože děcka využila toho, že jsou spolem a večer hráli nějaké hry. Jaké to nevím poněvač já vždycky rychle usnul.

Postupně jsme prolezli Louvre, vylezli na Eifelovu věž, okoukali Oranžerii, pojezdili na kolech po nějakém parku co byl moc hezký. Kola jsme si půjčili ale protože jsme je měli dlouho tak jsme za to zaplatitli pomalu jako bychom po Paříži jezdili taxíkem.

Zpáteční cestu na letiště jsme zvládli MHD takže metrem a tramvají až na Orly. Sice to trvalu kapku déle ale protože jsme si jako poslední výlet naplánovali návštěvu la Defense což je mrakodrapová čtvrť v Paříži tak to vůbec nevadilo.

Bylo to moc fajn a celá smečka byla pohromadě. Což je vzácné a těší mě to :-)

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.