Na Šifrák

Na Šifrák

29.-31.5.2015 Cyklovandr na Šifrák

Chtěl jsem ukázat své ženě a dcerce místo kde je krásně. A tak jsem zvolil cestu na Šifrák – zatopený břidlicový lom u Svobodných Heřmanic. První den jsme dojeli k lomu, mašli místo k přespání a při čekání na setmění jsem prolezli okolí a navečer dojeli motorkáři z Havířova. Bylo jim mnoho a chtěli si udělat bečku. Protože v okolí lomu se námi vybrané tábořiště k tomu skvěle hodí a míst kde můžeme přespat je více tak jsme jim tábořiště uvolnili a našli si jiný flek :-). Pěkně krytý stromama ale na kopečku. V noci přišla bouřka, díky stromům nás to neodneslo.

V sobotu jsem chtěl pokračovat na Slezskou Hartu ale protože od západu se tlačila další bouřka a tak bychom ji jeli vstříc a navíc proti větru tak jsem zvolil náhradní program a jeli jsme do Hradce nad Moravicí. V Kajlovci se nachází kemp Kajlovec a na ten jsem se chtěl podívat.

Pěkné klidné místo na pěkném udržovaném trávníku. Hlavně díky karavan klubu Opava. I když karavan klub Opava stárne a do karavanů jezdí spíše jako na chatu. Přesto moc fajn lidi, poseděli jsme s nima u ohně. V kempu měli soustředění lidi ze Spartan Race Ostrava a mají dost drsné treninky. A řekl bych, že i závody :-)

V neděli jsme se již pohodlně okolo Moravice k Opavici a pak k Odře dostali domů. Dvě změny trasy jsem si dovolil. V Opavě jsme jeli k nádraží Opava Východ ( stezka vede po schodech a to s brašnama se mi jaksi nechtělo). A druhá změna v Háji jsem odbočil na Benešov a pak po polních cestičkách ke Kozmicím.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.