Moravice červen 2018

Tak nakonec ze všech možných plánů na víkend padlo rozhodnutí na Moravici.

Pavla chtěla srovnání toho jak jezdí kajak Gumotec Solar na Moravici, protože má tuto řeku mnohokrát sjetou na laminátce. Na Dunajci se jelo na Solaru nádherně a tak jsme využili příležitosti a vyjeli na Moravici.

Moravice je krásná řeka nedaleko Opavy a v letním období se dá sjíždět jen , když z Kružberské přehrady pustí vodu. Když jsou velké deště tak vodu pouští v týdnu od pondělí do pátku, ale o víkendu jen plánovaně z popudu vodáckého klubu Campanula z Ostravy.

Předchozí roky nás vždy jelo více aut, nebo jsem se případně obětoval a holky na vodu hodil a převezl auto. Letos už jsme s Pavlou jen sami dva a i z těchto důvodů jsem zakoupil nafukovací kajaky Solar z dílny Gumotex. Dopravu jsme nakonec řešili takto. Do plánovaného cíle splavu do Žimrovic jsme dojeli s lodima autem. Auto jsme zaparkovali u radnice. Autobus co má zastávku hned naproti nás odvezl i s lodima do Vítkova- Podhradí až k řece.

Tam jsme přenesli lodě k vodě a nachystali se na plavbu. V 10 měli pustit vodu ale v 10:15 byl stav vody nezměněn. Dali jsme si tedy brzký oběd v blízké restauraci a v 11:15 jsme vypluli. Podle hlášení z Kružberka pustili 9 kubíků za sekundu ale bylo to tak sotva pro kajaky a kanoe. Velké rafty, které se podle mne na Moravici docela nudí docela drhly a blokovaly provoz. Zase byly plné drobotiny a ne každý rodič má odvahu jet s prťatama na kanojce.

V každém případě osazenstvo na řece se proti předchozím rokům změnilo spíše na rodiče s dětma. Vyloženě chlast parta byl asi jenom jeden raft a ti se dali snadno eliminovat tím, že jsme buď počkali až přejedou anebo když se dostali do skrumáže jsme je předjeli.

Řeka byla opět nádherná. Papírenský splav se jet nedal, protože málo vody. Ke konci už nás popoháněla blížící se bouřka. Tak jsme to zapíchli hned pod lávkou v Žimrovicích. Lodě jsme ani nesušili jen jsme je vyfoukli asbalili a uložili v autě. To už docela hustě pršelo. V blízké hospodě na WC jsme se převlékli do suchých věcí a to už fest lilo, i kroupa občas padla. Když se liják proměnil v deštík, přeběhli jsme do auta a odjeli směr domov. Cestou jsme nabrali ještě u jezu v Žimrovicích vodáka co si auto nechal v Brance u mostu ale kvůli lijáku to zapíchnul dříve. Tím se nám na závěr ještě povedl i dobrý skutek ve hře Pošli to dál :-)

Doma jsem lodě nafouknul, vysušil. Skutečně na úklid lodí je lepší kuchyňská umělá utěrka co saje vodu i vlhká. Lepší než molitanová houbička. Lodě jsem nechal nafouklé vyschnout do druhého dne.

V neděli nakonec vodu nepouštěli, takže místou dvoudenky jsme udělali jednodenku a v neděli odpoledne zajeli na pstruha do Bělé, cíle našich obvyklých malých výletů.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.