Lehokolo

Před 5 lety bydlel ve vedlejším věžáku člověk, který jezdil na kole v takové zvláštní pozici. Místo aby měl kolo mezi stehny jako většina lidí, on na něm ležel.

Začal jsem hledat informace na internetu a našel jsem svět, ve kterém cyklisti pohodlně leží nebo sedí jako doma v křesle. Zjistil jsem si cenu takových strojů a začal spořit.
Vloni v létě byla kousek od Bohumína v Děhylově předváděcí akce lehokol firmy AZUB. Naplánoval jsem výlet na loděnici do Děhylova s cílem si vyzkoušet jízdu na lehokole.
Dopadlo to tak, že jsem si lehokolo vypůjčil na víkend. Projel jsem celkem tři úseky. Meandry řeky Odry v Polsku, proti proudu řeky Odry do Svinova a proti proudu řeky Olše do Louky nad Olší. V neděli večer jsem odeslal objednávku do firmy AZUB.
Po dvou měsících jsem se cestou na dovolenou zastavil ve firmě a své vytoužené kolo jsem si vyzvedl. Následovalo dvoutýdenní seznamování s LeHackem a pak každodenní dojíždění do práce. Cesta do práce je krátká a proto jsem návratovou cestu všelijak natahoval různými oklikami, protože ten pocit z jízdy je srovnatelný snad jen s letem nízko nad krajinou :-)

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.