Cyklovíkend do Krnova

pátek 31.5.2013 – 25 km

První letošní cyklovandr jsme se rozhodli projet cyklostezku z Kravař do Krnova. Původně jsem chtěl jet až do Osoblahy ale, protože pro Andítko je to první delší cesta a nemá ještě letos moc najeto, zkrátil jsem výlet do Krnova a zpět. Vyjeli jsme v pátek po nám již známé cestě do Bělé, kam jezdíme na pečeného pstruha. Nádherné počasí, krásné večerní sluníčko, dlouhé stíny, prostě kdybych nebyl tak natěšený na cyklovýlet, tak bych jen fotil.

Přijeli jsme do Bělé ke studánce a po doplnění vody a po večeři jsme se vydali hledat místo na spaní. Kousek od Bělé jsme na mýtině v lese postavili stan a protože již bylo pozdě, šli jsme spát.

sobota 1.6.2013 – 61 km

K ránu začalo pršet a pršelo do 9 hodin. Když přestalo pršet sbalili jsme se a v 10 hodin jsme vyrazili na cestu. Místo původně plánované cesty do Osoblahy, jsme přehodnotili cíle a vydali se směr Kravaře, kde se napojíme na cyklostezku 55 vedoucí do Krnova. V Kravařích u zámku byl zrovna rozjezd veteránů na Prajzkou rally. Potkali jsme tam naši kamarádku Radku s manželem a dcerkou, takže jsme koukali na rozjezd veteránů a krásných starých motorek a povídali si. Po odjezdu posledního veterána na trať jsme doplnili vodu a pokračovali v cestě. Tato cyklostezka nám není úplně neznámá. Vloni jsme se po ní vraceli ze Slezské harty. V Opavě jsme zašli na oběd a po obědě se vydali na cestu směr Krnov. Jelo se fajn a tak přestože začalo pršet, pokračovali jsme v cestě. Můj cíl byl dojet k Petrovu rybníku, protože jsem nechtěl dojet do města na noc. Ale nikde v okolí Petrova rybníku se nám nepodařilo najít místo na postavení stanu. Stále pršelo a tak jsme se vydali dále od řeky a přejeli jsme hranici do Polska a kousek za městem Branice jsme poprosili jednu paní o svolení postavit si stan na zahradě. Bylo už na čase, protože jsme vody měli plné kecky. :-)

neděle 2.6.2013 – 77 km

Celou noc pršelo ale asi ve čtyři ráno přestalo. Ráno sice nesměle, ale přece vysvitlo sluníčko a tak jsme se v 10:15 konečně vydali na cestu. Po chvilce rozhodování jsme se rozhodli se vrátit na cyklostezku 55. Pohodlně jsme po této cyklostezce dojeli do Morkých Lazců, odkud jsme pokračovali po silnici do Jilešovic. Z Jilešovic vede pohodlná asfaltka po pravém břehu Opavice do Děhylova ale my (hlavně mamka) jsme se rozhodli jet známou cestou okolo hlučínské štěrkovny. :-) (po včerejším dešti trošku blátivé cesty) :-)

Po pár pádech na blátivé drngačce a jednom splašeném koni (nevím proč se tak inteligentní zvíře bojí lehokola) :-)) jsme dojeli do Děhylova a po již známé trase podél Opavice a pak podél Odry jsme dojeli domů do Bohumína.

Celková délka tohoto pohodového víkendového výletu byla 163 km. Vyzkoušeli jsme nový stan a nové cyklobrašny Ortlieby a vuzky za kolo s výsledkem velmi uspokojujícím.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.