Cyklovíkend Vsetínská Bečva

pátek 26.7.2013

Po zjištění vlakového spojení z Bohumína do Velkých Karlovic a pečlivém zvážení všech pro a proti, jsem nakonec pro cestu vlak zavrhl a naložil kola na auto. Vlakové spojení do Velkých Karlovic je dobré, přestupů není mnoho ale, když jsem si představil stres při vykládání všech brašen a kol z vlaku a stejný stres při nakládání všech bebechů do vlaků a znásobil  to třemi přestupy a nudnými čekačkami na nádraží mezi vlaky a celé to sečetl a vyšlo mi, že když vyjedu z Bohumína v 16:30 tak ve Velkých Karlovicích budu ve 20 hodin, tak jsem vlakový přesun zavrhnul a rozhodl se pro dopravu autem s tím, že auto ve Velkých Karlovicích nechám a po dojezdu dom se pro něho vrátím vlakem. Po silnici to je necelých 100 km a to se dá do dvou hodin zvládnout.

Proto odpoledne po návratu z práce jsme v klidu nabalili cyklobrašny a vozíky s koly naložili do auta a vyrazili směr Velké Karlovice. Přes Beskydy jsme byli před 18 v kempu a na pěkné louce pro stany jsme zahráli speedminton. Rychlejší verze badmintonu s pálkama podobnýma těm squashovým :-)

cena kempu 155 Kč za noc – 2 dospělí, 1 dítě, auto, stan a vzdušné

 

sobota 27.7.2013

Na dnešek slibujou meteorologové tropické hica 40 gradů ve stínu, tak jsme radši vyrazili na cestu včas v 9 ráno. Cyklostezka z Velkých Karlovic do Vsetína je dobře značená, vedená mimo silnice. Nájezdy a sjezdy jsou asfaltovány bez zbytečných skákanců, prostě je vidět, že to dělali lidi s myšlenkou, že tama budou jezdit i děcka do školy a na kolečkových bruslích. Cesta vede furt z kopce a je moc hezká.

Od Vsetína do Valašského Meziříčí jsme jednou zakufrovali do Ratiboře. Tak jsme se zeptali kolemjdoucí cérky na cestu a na hospodu s dobrým jídlem a ta nás nasměrovala k hospodě (na to, že bylo zrovna 12 hodin, tak bohužel zavřeno až do 15 hodin) :-( a pak i na správnou cestu na Jablůnku.

Ve Valašském Meziříčí nás paní na zahrádce nasměrovala k hospodě s dobrým jídlem a tak jsem tam pojedli popili, doplnili tekutiny, smyli prach z cesty a odpočinuli si. Fakt byl hic jak cyp. Můj tachometr co má i měření teploty ukazoval 38,5 gradů ve stínu.

Po chvilce motání se okolo soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy jsme nalezli cestu z města a vyrazili už po silnici (ovšem s minimálním provozem) a dojeli do Hustopeče nad Bečvou. Tady u štěrkovny je v mapě namalovaná hospoda s kempováním a tam jsme s ohledem na ty hica cestu pro tento den ukončili v 16 hodin odpoledne.

Ve vodě bylo moc fajn, Vyhřátá jak kafe, na břehu stín od keřů a stromů. Na louce pár stanů vesměs rodin s dětma. Tak jsem si říkal, to by mohla být klidná noc.

Večer přišla skupina cikánů a chlastali a chovali se hlučně, že jsem začal uvažovat o tom, že sbalíme a pojedeme jinam, ale před 19 hodinou vypadli.

Pak jsem si všiml tří dívek sedících na spacácích a za chvíli za nima dorazilo ještě pár kluků a holek se stanama. Věk tak 16–18.

Tak ti budou dělat bugr až do rána :-) Ale byli docela v pohodě. Protože jsme spali kousek od vody, šel jsem si před spaním zaplavat. Pak jsem zalezl do stanu a protože byl pořád hic, tak jsme spacáky měli spíše jako komfortní matraci pod sebou.

V noci slyším cákání z vody a hlasy a tak jsem poslouchal o čem se baví a byl to fajný rozhovor. :-)

„Jdem se koupat.“

„Já nemám plavky.“

„Já taky ne.“

„Jé ty máš bílý zadek.“

„Já mám taky bílý zadek.“

„Ukaž.“

„Já udělám velrybu.“

no prostě jsem si vzpomněl na čas malin nezralých a dobře jsem se bavil. Po chvíli se na našem stanu objevil stín a žena šeptla „Co to je?“

„Klid to je jen nějaký šmírák, jde se kouknout jestli nekecají a mají fakt bílé prdele.“ :-)

A stín zmizel :-)

Mládežníci popíjeli a bavili se u ohně až do rána, ale to už jsme dávno spali a spalo se nám dobře.

ujetých 75 km.

 

neděle 28.7.2013

Ráno jsem se probudil v mou obvyklou hodinu v 5 ráno. Moje paní vstala chvilku po mě a tak jsme se dohodli, že s ohledem na hlášená vedra probudíme Jáju a vyjedeme co nejdříve ať ten kopec na Starý Jičín vyjedeme než to horko vypukne nanovo.

Sbalili jsme a v 7 hodin už jsme byli na cestě. Kopec na Starý Jičín je takový dlouhý a tahlý ale dá se vyjet a pak jsme se spustili do Nového Jičína k Lídlu, kde jsme potřebovali doplnit jídlo na cestu. Přijeli jsme tam v 8:45 a Lídl otevírá až v 9. Napadlo mě, že když jsem v Jičíně tak bych se mohl potkat s kamarádem fotografem a taky, že jo, když jsem stál ve frontě u kasy tak koho nevidí mé bystré oko, kamarád Roman. Chvilku jsme pokecali ale fakt jen chvilku, protože z hostinského je nyní řidič autobusu a tak ho tlačil jízdní řád aby se moc nevykecával.

A z Jičína, jsme už pokračovali po Jantarové stezce do Ostravy a pak okolo Odry do Bohumína domů. Dojeli jsme okolo 16 hodiny a stihli ještě pokecat s Vojtíkem.

teplota 39 gradů celsiusa a ujeto 78 km.

pondělí 29.7.2013

V pondělí jsem po šichtě sednul na vlak a zajel pro auto do Velkých Karlovic. Zaplatil jsem v kempu parkovné 20 kč za den.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.