Cyklovandr na Rejvíz

4 – 10.7.2016 cyklovandr na Rejvíz

Využili jsme dvou dnů svátků 5 – 6.7.2016, přidali dva dny dovolené a vydali se Pavla a já na cyklovandr do Jeseníků. Auto mi umřelo a opravovat ho nebudu, takže jsme jeli z domu lehokolmo celou trasu.

Vyrazili jsme v pondělí po práci směr Kozmice a v lese přespali v hamakách.

V úterý pak po cyklostezce okolo Opavice až do Města Albrechtice a pak na Pelhřimovy. Cestou jsme udělali přestávku na zámku Linhartovy, kde byla velmi zajímavá přednáška o zámku a umělcích vystavujícíh na zámku od místního kastelána zámku Linhartovy.

Z Pelhřimovy jsme to přes kopec přetlačili do obce Víno a pak samospádem kousek za Slezské Rudoltice, kde jsme stihli těsně před bouřkou zavěsit hamaky mezi stromy a přespat.

Ve středu jsme se přesunuli směrem na Zlaté hory, kam jsme ovšem nedojeli, protože se mi tam nechtělo. Už jsme tam byl a nelíbilo se mi tam. Místo Zlatých hor jsme z Petrovic jeli na Heřmanovice. Pod Heřmanovickým vrchem jsme si našli pěkné místo na zavěšení hamak a strávili jsme čas odpočinkem a sběrem borůvek.

Ve čtvrtek jsme přes Prameny Opavy dojeli na Rejvíz. Kombinací cyklotras a turistických stezek jsme posléze sjeli směrem na ruský hřbitov. v jehož blízkosti jsme si našli pěkné místo na zavěšení hamak a pro tento den jsme už s jízdou skončili a užívali jsme si pobyt v lese.

V pátek jsme se spustili krásným údolím Černé Opavy do Vrbna odku jsme pokračovali pořád okolo řeky do Milotic nad Opavou a pak přes Dlouhou Stráň do Meziny. Tady jsme si našli pěkné místo mezi břízkami a zavěsili hamaky a přenocovali.

V sobotu jsme přes Rázovou jeli do Horního Benešova a přes Lichnov na Pocheň. V mapě je tam namalovaná přehrada a skutečně tam je ale koupat se tam nedá. a tak jsme si směrem na Bykov našli pěkné stromy v lese a zavěsili tam hamaky. Náš klidný večer byl ovšem narušen nájezdem kombajnů na blízké pole a kombajny hlučely a sklízeli obilí až do 22 hodin. Ale pak byl klid až do rána.

V neděli jsme sjeli přes Bykov do Úvalna a pak už pohodlně po cyklostezce okolo Opavice až domů.

Celkem jsme ujeli něco málo přes 300 km za týden. Fakt blonckací vandr.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.