Lednice-Břeclav na kajaku

Dne 18.6.2017 jsem se konečně dočkal na pokračování Zámecké Dyje. Při zkoušení kajaků na úseku Bulhary-Lednice jsme skončili v Lednici u padlého stromu přes řeku a protože to byla po dlouhatanánské době zase výlet na vodě, tak jsme byli unavení. Ovšem Zámecká Dyje si zaslouží pokračování.

Lednice-Břeclav na kajaku

Pokračování tohoto článku »»»

údolím Moravice a potoka Melč na kole

27–28.5.2017 cyklovandr z Bohumína do údolí řeky Moravice Celkem 143 km. V sobotu ráno jsme vyjeli a okolo Moravice jsme jeli po levém břehu do kopce z kopce. Vystoupali jsme k Radkovu kde jsme přespali a pak okolo potoka Melče jsme jeli do Radkova. Původně jsme sice chtěli jinam ale tak to vyšlo, že jsme projeli Radkov a přes Melč jsme se vraceli do Žimrovic. Při sjezdu do 6imrovic měla Pavla na tachometru rychlost 70 km/h. V Opavě jsem vyzkusil novou trasu při které se vyhýbáme městu Opavě a hlavním silnicím a vyjíždíme v Komárově. Trošku adrenalinu, při přejezdu přes rušnou silnici a za řekou Opavou se napojujeme na cyklostezku. po které pohodlně dojíždíme domů. Pěkný dvoudenní cyklovandr.

Pokračování tohoto článku »»»

Kus dřeva ze stromu

Jak mě vloni oslovila písnička Jovano Jovanke tak letos je to písnička Bedřicha Ludvíka Kus dřeva ze stromu https://www.youtube.com/watch?…

Zámecká Dyje na kajaku

20.5.2017 jsme se vydali na Zámeckou Dyji v úseku Bulhary-Lednice. Vypůjčili jsme si nafukovací kajaky Gumotex Seawave a Gumotex Solar 410c.

Pokračování tohoto článku »»»

Bílé Karpaty II. pěšky

Ve dnech 6.-8.5.2017 jsme využili třídenního volna a prošli jsme si pěšovandrem oblast Bílých Karpat. Šli jsme z Valašských Příkazů přes Študlov na Požár. Pak po hřebeni do Valašských Klobouků a pak přes vrchol Matka jsme sešli do Brumova. Celkem 20 km, takže na tři dny docela blonckací vandr. Vařil jsem na plynu a jednu snídani na dřívkáči z aliexpresu. Tentokrát jsem dřívkáč rozhořel a pak jsem přestal přikládat, aby se mi vytvořilo dostatek plamenů v přikládací zóně. Hrnec nebyl špinavý dehtem neb teplota plamenů byla dostatečná díky zapálenému dřevoplynu a nedehtovalo to. Takže verdikt, dřívkáč je dobrý a na předchozím vandru byla chyba v tom, že jsem neuměl přikládat :-)