údolím Moravice a potoka Melč na kole

27–28.5.2017 cyklovandr z Bohumína do údolí řeky Moravice Celkem 143 km. V sobotu ráno jsme vyjeli a okolo Moravice jsme jeli po levém břehu do kopce z kopce. Vystoupali jsme k Radkovu kde jsme přespali a pak okolo potoka Melče jsme jeli do Radkova. Původně jsme sice chtěli jinam ale tak to vyšlo, že jsme projeli Radkov a přes Melč jsme se vraceli do Žimrovic. Při sjezdu do 6imrovic měla Pavla na tachometru rychlost 70 km/h. V Opavě jsem vyzkusil novou trasu při které se vyhýbáme městu Opavě a hlavním silnicím a vyjíždíme v Komárově. Trošku adrenalinu, při přejezdu přes rušnou silnici a za řekou Opavou se napojujeme na cyklostezku. po které pohodlně dojíždíme domů. Pěkný dvoudenní cyklovandr.

Pokračování tohoto článku »»»

Kus dřeva ze stromu

Jak mě vloni oslovila písnička Jovano Jovanke tak letos je to písnička Bedřicha Ludvíka Kus dřeva ze stromu https://www.youtube.com/watch?…

Zámecká Dyje na kajaku

20.5.2017 jsme se vydali na Zámeckou Dyji v úseku Bulhary-Lednice. Vypůjčili jsme si nafukovací kajaky Gumotex Seawave a Gumotex Solar 410c.

Pokračování tohoto článku »»»

Bílé Karpaty II. pěšky

Ve dnech 6.-8.5.2017 jsme využili třídenního volna a prošli jsme si pěšovandrem oblast Bílých Karpat. Šli jsme z Valašských Příkazů přes Študlov na Požár. Pak po hřebeni do Valašských Klobouků a pak přes vrchol Matka jsme sešli do Brumova. Celkem 20 km, takže na tři dny docela blonckací vandr. Vařil jsem na plynu a jednu snídani na dřívkáči z aliexpresu. Tentokrát jsem dřívkáč rozhořel a pak jsem přestal přikládat, aby se mi vytvořilo dostatek plamenů v přikládací zóně. Hrnec nebyl špinavý dehtem neb teplota plamenů byla dostatečná díky zapálenému dřevoplynu a nedehtovalo to. Takže verdikt, dřívkáč je dobrý a na předchozím vandru byla chyba v tom, že jsem neuměl přikládat :-)

Velikonoční vandr pěšky

Ve dnech 14.-15.4.2017 jsme si udělali první pěšovandr po 16 letech. Jeli jsme vlakem do Bojkovic a pak chvilku po modré značce pěšky. Ale protože značení KČT má svou historii tak modrá značka vede po silnici. My jsme ale kousek za Bojkovicemi použili polní cestu k letišti, kde kousek nad letištěm se nachází tábořiště. Od tábořiště vede neznačená polní cesta k rozhledně. U rozhledny jsme si uvařili na dřívkáči kafe a pojedli suchý chléb se suchým salámem. Od Rozhledny jsme se po polní cestě vydali na hřeben Bílých Karpat.

Cestou jsme kromě staveb viděli spoustu stop a jelena s laní. Cesta pomalu stoupala a v jednom místě jsme ji opustili a přes les se vydali do prudkého kopce, kde nahoře měla být značená pěšina. Není to s mým orientačním smyslem tak špatné, protože tam pěšina skutečně byla a značená. Kousek za hřebenem jsme našli studánku a doplnili vodu.

Samotná hřebenovka je po červené a je dílem po asfaltu a dílem po lesní cestě. Na Bílých Karpatech je moc hezké to, že občas se dá z hřebene koukat do pěkného kraje a pak studánky nejsou někde daleko v údolí ale víceméně kousek pod hřebenem. Prošli jsme okolo pěkně upraveného pramene řeky Olšavy a došli jsme ke studánce V koncích. Zde jsem na novém dřívkáči z číny vyzkusil uvařit polívku. Nedařilo se mi. Hořelo to sice hezky ale trvalo to dlouho. Až ke konci vaření jsem přestal přikládat a když dřevo co bylo v přikládacím prostoru propadlo do topeniště tak najednou se celý prostor pro přikládání naplnil plameny a voda začala vařit jak divá. Došlo mi, že vařič je dobrý pouze kotelník neumí přikládat a tak mám poučení pro vaření v tomto dřívkáči pro příště.

Našli jsme si místo pro zavěšení a v pokoji prospali noc. Jen v noci přišel ježek a čichnul si k mým botám. Pak si odfrknul, aby si vyčistil čichové cesty a znělo to jako pohrdlivá výtka, abych se ani v lese nezouval. :-)

Ráno jsme již snídani vařili na plyňáku, protože to je rychlejší a taky abych ho nenosil nadarmo. Cestou jsme potom viděli spoustu vandráků, kteří vstávali později než my, jak si vaří snídani. Došli jsme na vrchol Javorníku (783 m nad mořem) a tu jsme červenou značku opustili a po modré se spustili do Bylnice.

No a z Bylnice vlakem přes Horní Lideč a Hranice na Moravě za 2 a 1/2 hodiny jsme byli doma.