Čermná-Heřmánky pěškem

16.8.2017

Po mnoha letech jsem se rozhodl projít si cestu co jsem naposled šel v roce 1998. Byl to poslední víkend před plánovanou operací plotýnek a tenkrát jsem si chtěl projít údolí Odry dříve, než možná skončím na vozíku.

Pokračování tohoto článku »»»

Z Budišova do Olomouce koloběhem

17.8.2017 Koloběhem z Budišova nad Budišovkou do Olomouce

Z Budišova do Olomouce koloběhem

Pokračování tohoto článku »»»

Cyklovandr Rychleby 2017

Tak na letošní červencové svaté jsem si naplánoval pěkný vandr z Javorníku do Meziměstí přes Gory Sovie. Ale nakonec bylo vše jinak.

Pokračování tohoto článku »»»

Lednice-Břeclav na kajaku

Dne 18.6.2017 jsem se konečně dočkal na pokračování Zámecké Dyje. Při zkoušení kajaků na úseku Bulhary-Lednice jsme skončili v Lednici u padlého stromu přes řeku a protože to byla po dlouhatanánské době zase výlet na vodě, tak jsme byli unavení. Ovšem Zámecká Dyje si zaslouží pokračování.

Lednice-Břeclav na kajaku

Pokračování tohoto článku »»»

údolím Moravice a potoka Melč na kole

27–28.5.2017 cyklovandr z Bohumína do údolí řeky Moravice Celkem 143 km. V sobotu ráno jsme vyjeli a okolo Moravice jsme jeli po levém břehu do kopce z kopce. Vystoupali jsme k Radkovu kde jsme přespali a pak okolo potoka Melče jsme jeli do Radkova. Původně jsme sice chtěli jinam ale tak to vyšlo, že jsme projeli Radkov a přes Melč jsme se vraceli do Žimrovic. Při sjezdu do 6imrovic měla Pavla na tachometru rychlost 70 km/h. V Opavě jsem vyzkusil novou trasu při které se vyhýbáme městu Opavě a hlavním silnicím a vyjíždíme v Komárově. Trošku adrenalinu, při přejezdu přes rušnou silnici a za řekou Opavou se napojujeme na cyklostezku. po které pohodlně dojíždíme domů. Pěkný dvoudenní cyklovandr.

Pokračování tohoto článku »»»